Noderīga informācija

Tie kas kaut reizi ir redzējuši šos burvīgos kaķus ar lielām acīm un uz priekšu noliektām mazām austiņām,nevar palikt vienaldzīgi pret šo kaķu valdzinājumu, kā arī vēlmes uzzinat par šo sugu ko vairāk!

Šī ir samērā jauna kaķu šķirne kuras pirmsākumi meklējami nepilnu 50gadu senā pagātnē.

Kādā skotijas fermā Viljams Ross,ieraudzīja apbrīnojamu baltu kaķēnu ar uz priekšu noliektām,pieguļošām austiņām.Viņš no fermera iegādājās šo neparasto kaķēnu,kas kļuva par šīs sugas ciltstēvu.

1978 gadā,skotu nokareno ausu kaķi tika atvesti uz prestižu starptaustisku kaķu izstādi Amerikā.Izstādē kaķi ieguva oficiālu statusu kaķu mīlētāju Līgā.Tālākajā gaitā šo kaķu audzētāji saskārās ar lielu problēmu! Izrādījas,ka nedrīkst krustot divus kaķus ar nokarenām ausīm,jo tas izsauc lielas problēmas kaķēnu ar kaulu sistēma.Krustot drīkst tikai kaķus kuri ir ar dažādām austiņām.Tādēļ metienā parasti dzimst kaķēni ar stāvām un nokarenām austiņām.Katrs stāvausu skotu kaķis nes sevī nokareno ausu kaķu gēnu.

Ne tik sen šai sugai pievienojās arī garspalvaini kaķi.Tie ir tā sauktie Hailend foldi un straiti,pie kam šie kaķi saglabā visas šīs sugas pazīmes.Šo kaķu apaļā galviņa ar cieši pieguļošajām austiņām un lielām apaļām acīm nevar neizsaukt mīlestību un sajūsmu.

Aste šiem kaķiem ir diezgan gara,vienādā diametrā visā garumā ar pūkainu un apaļu astes galiņu.

Ķermenis šiem kaķiem ir ne pārlieku liels,bet ļoti muskuļots un tai pat laikā ļoti lokans.Šiem kaķiem patik sēdet tikai šai sugai raksturīgā pozā. Kakls īs.stāvausu kaķiem austiņas nelielas.Kaķu kažoka krāsa var būt vīsdažādākā.Visi kaķēni piedzimst ar stāvām austiņām,bet apmēram trīs nedēļu vecumā austiņas vai nu paliek stāvas vai noliecas uz leju.

Bet pats burvīgākais ir šo kaķu raksturs.

Šie kaķi ir ļoti gudri un neparasti inteliģenti.Viņi nekad nespītēsies,neatriebsies un neuzbāzīsies Jums,jo labi izjutīs Jūsu noskaņojumu. Nekad neplēsīs Jūsu mēbeles,nekad nepārkāps higiēnas normas.Bet neparastās pozas ko šie kaķi ieņem guļot, sēžot vai ko vērojot nevar neizsaukt smaidu un pozitīvas emocijas.

Ja Jūs sev vēlaties gudru,inteliģentu,jautru un skaistu kompanjonu,kas Jūs cienīs un mīlēs. Iegādājieties šīs sugas kaķēnu-nenožēlosiet!

Go to top